8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Yaşam Boyu Öğrenme tarafından tarihinde yayınlandı

8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir. Bu grevler sırasında çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can vermiş.

Daha kaliteli yaşamın gelişmekten, gelişimin okumaktan geçtiğinin bilinciyle haklarını canıyla savunan 129 emekçinin anısına 129 kişiye %52 indirimle HIZLI VE ETKİN OKUMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ verilecektir.

Online platform (zoom) üzerinden verilecek eğitim Pazartesi – Çarşamba – Cumartesi günleri saat 17:45 – 20:00 arasında yapılacaktır.
08 Mart – 13 Mart tarihleri arasında kesin kayıt yaptıran 129 kişi ile okuyan, gelişen, kişisel yaşam ve çalışma standardını yükselten bir toplum olmak için Yaşam Boyu Öğrenme ve Strateji Geliştirme Dernek Başkanı, Eğitim ve Kişisel Gelişim Uzmanı Adem KARAFİLİK ve ekibi toplumun gelişimine katkı sunmaya devam etmektedir.


0 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir