“NİTELİKLİ GENÇLERLE HEDEF 2023” Projemize Olumlu Dönüşler

Yaşam Boyu Öğrenme tarafından tarihinde yayınlandı

Yaşam Boyu Öğrenme ve Strateji Geliştirme Derneği olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destekleme Programı (GPDP 2020/1) kapsamında desteklenen ‘NİTELİKLİ GENÇLERLE HEDEF 2023’ projemiz ile ulaştığımız öğrencilerden geri bildirimler almaya devam ediyoruz.

16 okulda ‘Etkin ve Hızlı Okuma Teknikleri, Okuma Kültürü ve bilincinin artırılması, ‘Verimli Ders Çalışma Teknikleri’ konulu 29 Konferans ile okullarda öğrenciler ile buluşan Eğitim ve Kişisel Gelişim Uzmanı Adem KARAFİLİK’e ve derneğimize öğrencilerden ve ailelerinden olumlu dönüşler alıyoruz.
Gençlerden gelen geribildirimlerden birkaçı:

“Eskiden kitap okumayı sevmezdim ancak seminerde verdiğiniz bilgiler sayesinde daha iyi bir gelecek için okumam gerektiği bilinci oluştu. İlk başlarda okumak zor gelse de okudukça daha zevkli hale gelmeye başladı. Umarım bu istek artarak devam eder. ” (Lise 3, Efe A.)


“Kitap okumayı seven biriyim. Ancak çok yavaş okuduğum için ödevlerden ve çözmem gereken test yoğunluğundan dolayı kitap okumaya fazla zaman ayıramıyordum. Seminerde söylediğiniz web siteniz üzerinden Uygulamalı Hızlı Okuma Çalışmalarını yaptıkça ve dağıttığınız kitaplar üzerinden çalışmaları yaptıkça okuma hızım arttı. Artık hem ödevlerimi yapıyor, testler çözüyorum hem kitap okumaya zaman ayırabiliyorum. Hedefimize giden bu öğrenme yolculuğumuzu kolaylaştırdığınız için çok teşekkür ederim” (Lise 4, Serpil S.)

 

“Adem hocam siz gelmeden önce hiçbir hedefim yoktu. Ders çalışmayla aram yoktu. İtiraf etmeliyim ki o gün seminere bile isteksiz katılmıştım. Ama iyi ki gelmişsiniz, iyi ki o gün sizi dinlemişim. O kadar samimiydiniz ki isteksiz katılan ben bile pür dikkat dinledim sizi. Biz gençleri anladığınızı, bize gerçekten yürekten yaklaştığınızı öyle hissettirdiniz ki her şey için teşekkür ederim. Sizin geldiğiniz dönemde çalışmayan ben, dağıttığınız kitaplar sayesinde ve verdiğiniz bilgiler ışığında “Ben de okuyacağım ve iyi yerlere geleceğim” diyerek derslerime sarıldım. Ortalamamı yükselttim, LGS’de iyi bir (en azından benden beklenmeyen) başarı ile beni iyi yerlere getirecek bir liseyi kazandım. Bundan sonra çok daha iyi olacak. Her şey için çok teşekkür ederim…” (Lise 1, Atakan C.)

 

“Merhaba hocam, sözüme teşekkür ile başlamak istiyorum. Bir kitapkurdu olarak zamanımın çoğu kitaplar arasında geçer. Bugün okul kütüphanesinde sizin kitaplara rastladım. Üzerinde “Ücretsiz dağıtılmıştır” yazdığını görünce çok şaşırdım. Bu zamanda kimse bedavaya bir şey vermezken siz kitaplarınızı vermişsiniz. İnternette kim olduğunuzu, neden bu kitapları ücretsiz dağıttığınızı araştırınca bizim okulda konferans da verdiğinizi gördüm. O konferansı kaçırdığıma çok üzüldüm ama ümit ediyorum ki tekrar bizim okula konferansa gelirsiniz. Kitaplarınız muhteşem. Özellikle Hızlı Okuma ile ilgili olana bayıldım. Tüm uygulamaları yapıp okuma hızımı artıracağım ve daha fazla okuyacağım. Anne babalar için yazdığınız kitabı da ödünç aldım. Siz harika bir eğitimcisiniz. Sadece öğrencilere değil, ailelere de yüreği, bilgisi ile ulaşan. İyi ki varsınız. İlk fırsatta tanışmak dileğiyle…” (Lise 2, Ahmet Efe, H.)

 

Merhaba Adem öğretmenim, sizi çok özledim. Okulumuza konferansa geldiğinizde çok heyecanlanmıştım. Okulumuza zaman zaman yazarlar, uzmanlar geliyor. Ama siz çok farklı yaklaştınız. Okula girerken ben teneffüste nöbetçi ablamın yanındaydım. Benimle sohbet etmiştiniz. İsmimin Zeynep olduğunu söyleyince “Zeynepler hep böyle güzel ve tatlı mı olur?” demiştiniz. İlk defa bir yazar ile böyle samimi ve dostça konuşma fırsatım olmuştu. Çok mutlu olmuştum. Konferansınıza büyük bir heyecan ile katılmıştım. O gün sırf bizleri mutlu etmek için amuda bile kalkmıştınız 🙂 annemin instagramından sizi takip ediyoruz. Noolur yine bizim okula konferansa gelin olur mu? Hem size yazdığım hikayeleri de okumak isterim 🙂 Büyüyünce sizin gibi iyi kalpli bir öğretmen ve yazar olmaya karar verdim. İyi ki varsınız 🙂 Sizi çoooook seviyorum” (7.sınıf, Zeynep, L.)

Kategoriler: Haberler

0 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir